Dla kogo?

Dla osób doświadczających trudności w relacjach międzyludzkich, borykających się z problemami w związkach partnerskich, czy też odczuwających nieśmiałość, fobie społeczne, czy zaburzenia lękowe? Dla osób cierpiących na  depresję, wypalenie zawodowe, czy przewlekły stres.

Co daje?

 Pozwala  dzielić się swoimi trudnościami, zrozumieć je i pracować nad nimi razem z innymi.
Dołączając  do nas,  odkryjesz nowe sposoby radzenia sobie z przeciwnościami i wzmocnisz swoje umiejętności w radzeniu sobie z życiowymi wyzwaniami. Pod opieką naszych doświadczonych terapeutów, będziesz mógł eksplorować swoje emocje, analizować wzorce zachowań i budować zdrowsze relacje z innymi.

Jak wygląda psychoterapia grupowa?

Sesje grupowe odbywają się systematycznie raz w tygodniu, spotkanie trwa 1,5 godziny. Grupa terapeutyczna liczy od 6 do 9 uczestników. Dołączenie do grupy poprzedzone jest konsultacjami.
Aktualnie trwa nabór do grupy, której spotkania będą odbywały się w poniedziałki w godzinach porannych.
Spotkania odbywają się w poradni na Żoliborzu, przy ul. Czarnieckiego 86/88 lok. 5

Dlaczego psychoterapia grupowa?

Psychoterapia grupowa opiera się na założeniu wynikającym zarówno z doświadczenia klinicznego jak i badań naukowych, że ludzka psychika  w dużym stopniu jest zależna od charakteru relacji z innymi ludźmi w różnych grupach, w których upływa nasze życie. Najbardziej podstawową grupą, w której funkcjonuje człowiek jest jego rodzina. Pierwsze relacje dziecka z ważnymi bliskimi stają się matrycą na bazie której budowane są mechanizmy funkcjonowania w kolejnych związkach.  Grupa terapeutyczna staje się miejscem, w którym doświadczane trudności znajdują swój wyraz, dzięki czemu mogą być poddane rozumieniu i refleksji. Objawy i inne psychiczne dolegliwości ustępują w miarę jak swobodna rozmowa w grupie, która, dzięki odpowiednim działaniom terapeutów,  stopniowo obejmuje coraz szersze obszary doświadczenia psychicznego uczestników, czyni je bardziej dostępnym i zrozumiałym. Unikalność grupowej psychoterapii polega na możliwości aktywnego uczestniczenia w wielu relacjach i jest doskonałą okazją do badania własnych trudności interpersonalnych w kontakcie z innymi osobami. Możliwe staje się ich zaobserwowanie, poddanie refleksji  i zmianie przy udziale grupy i terapeutów. Grupa staje się lustrem, w której każdy z jej członków może się przejrzeć jednocześnie będąc lustrem dla pozostałych jej uczestników. Celem psychoanalizy grupowej jest uwolnienie pacjenta od objawów i doświadczanych trudności, tak aby mógł rozwijać się, wykorzystując potencjał swojej osobowości.
❗Warto wiedzieć, że psychoterapii nie należy rozpoczynać w trakcie intensywnego kryzysu lub zmian życiowych, np. w trakcie rozwodu bardziej wskazaną formą pomocy będzie wsparcie psychologiczne.

Prowadzący:

Monika Tyszko: psycholog, psychoterapeutka

Anna Syropolska-Frelek: psycholog, psychoterapeutka, certyfikowana analityczka grupowa.